Obieglo logo
Toruń ul. Piekary 11,
kamienica mieszkalna

Kamienica o składająca się z 16 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok 650 m2 pochodząca z połowy XIX w. Budynek mieści się w jednym z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Toruniu – 60 m do Krzywej Wieży, jednego najbardziej popularnych zabytków, oraz 200 m od Rynku Staromiejskiego. Budynek składa się z części frontowej ze zdobioną fasadą oraz klimatycznej oficyny. Pierwsze wzmianki o budynku datowane są na XIV w., gdy prawdopodobnie wybudowano fundamenty. Przy rewitalizacji uwzględniono zarówno walory estetyczne jak i funkcjonalne, czego przykładem są nowoczesne drewniane okna. Bardzo szczelne, dwukomorowe odwzorowują idealnie styl oryginalnej stolarki. Nowy wygląd zyskała klatka schodowa, która zachowała całkowicie pierwotny kształt, ale zyskała lekkość i świeżość. Drzwi do lokali oraz drzwi główne nawiązują do panującego w trakcie budowy. Dużą atrakcją w środku budynku jest galeria starych toruńskich pocztówek.

Lokalizacja

Toruń to miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, siedziba sejmiku, zarządu i marszałka województwa oraz jednostek im podporządkowanych. Jest również jednym z miast centralnych Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego. Drugie co do wielkości miasto w województwie kujawsko-pomorskim. Położone jest nad Wisłą i Drwęcą. Jego prawobrzeżna część leży na Pomorzu, zaś lewobrzeżna znajduje się na Kujawach.

Z liczbą 202 482 mieszkańców, miasto jest dużym ośrodkiem gospodarczym i handlowym oraz ważnym węzłem drogowym i kolejowym. Pod Toruniem działa Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Toruń to również ośrodek akademicki, naukowy, kulturalny i turystyczny. W mieście działa orkiestra symfoniczna oraz teatry, kina, liczne muzea i galerie sztuki. W ciągu miesiąca w Toruniu odbywa się średnio sto różnego rodzaju imprez kulturalnych, poczynając od festiwali, koncertów, wystaw, spektakli teatralnych, przeglądów poetyckich i fotograficznych, a na plenerowych pokazach historycznych kończąc. Toruń jest także siedzibą Garnizonu Toruń, orkiestry wojskowej i kilku jednostek wojskowych. Znajduje się tu 6 konsulatów honorowych.