Obieglo logo
Tarnów ul. Franciszkańska 5,
kamienica mieszkalno-usługowa

Kamienica na Starym Mieście w Tarnowie przy ulicy Franciszkańskiej 5. Obiekt przeszedł gruntowny remont i modernizację w latach 2010-2018, dzięki czemu uzyskał zarówno bardzo estetyczny wygląd jak i nową funkcjonalność. Niewątpliwym atutem nieruchomości jest jej lokalizacja. Zaledwie 350 m do tarnowskiego Rynku oraz 100 m do bulwaru nad rzeką Wątok. Czterokondygnacyjny Budynek składa się z 8 lokali mieszkalnych i 2 lokali usługowych o powierzchniach od 42 do 64 m2.

Lokalizacja

Tarnów – miasto w Polsce, na prawach powiatu, położone w województwie małopolskim, leżące przy ujściu Białej do Dunajca. Miasto centralne aglomeracji tarnowskiej i stolica diecezji tarnowskiej. Miasto lokowane przez Spycimira herbu Leliwa, na podstawie dokumentu wystawionego przez kancelarię króla Władysława Łokietka z 7 marca 1330 roku. Historyczny zespół architektoniczno-urbanistyczny miasta zachował się do dziś. Tarnów zajmuje powierzchnię 72,38 km², którą zamieszkuje ponad 100 tysięcy mieszkańców.

Tarnów jest ważnym ośrodkiem turystycznym, kulturalnym i gospodarczym w Małopolsce. Węzłem komunikacyjnym przy autostradzie A4 oraz linii kolejowej E 30. Na terenie osiedla Mościce znajduje się siedziba Grupy Azoty, największej grupy kapitałowej branży chemicznej w kraju oraz Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego. W mieście działa konsulat honorowy Ukrainy. Tarnów jest członkiem Związku Miast Polskich.